Tanie strony internetowe - jak sprawdzić ich jakość

tanie strony internetowe - jak sprawdzić ich jakość

Tanie strony internetowe – hasło chwytliwe i zachęcające, ale czy godne uwagi? Bo czy coś taniego może prezentować wysoką jakość? Żeby odpowiedzieć na to pytanie, należy umiejętnie ocenić daną stronę – dopiero wtedy będzie można stwierdzić, czy warto się nią zainteresować mimo tego, że kosztuje niewiele.

Pierwsze wrażenie

Czy wiesz, że poznając drugą osobę, nasz mózg potrzebuje zaledwie 2 sek., żeby ją ocenić, a pierwszego wrażenia bardzo trudno później się pozbyć? Podobnie się zachowujemy podczas przeglądania stron internetowych – wystarczy rzut oka, żeby stwierdzić, czy dana witryna się nam podoba, czy nie.

Estetyka

Czy strona posiada wysokiej jakości zdjęcia, ikony i grafiki, a czcionki są ładne i dobrze dopasowane? Zwróć na to uwagę, oceniając witrynę internetową. Przyjrzyj się poszczególnym elementom, rzuć okiem na kolorystykę i osądź, czy strona prezentuje się estetycznie. To po prostu widać – nie trzeba mieć żadnych specjalistycznych umiejętności, żeby stwierdzić, czy jest ładna, czy nie.

Szybkość działania

Czas oczekiwania na załadowanie się strony internetowej to ważny czynnik zarówno z punktu widzenia pozycjonowania, jak i UX, czyli wrażeń, jakie wynoszą użytkownicy z poruszania się po witrynie. Oczywiście powinien być on jak najkrótszy – im szybciej się ładuje strona, tym lepiej. Strony, które wczytują się długo, są częściej porzucane przez użytkowników i notują krótszy czas odwiedzin. Szybkość działania witryny możesz sprawdzić m.in. w darmowej usłudze Google PageSpeed Insights.

Intuicyjność

Czy witryna jest czytelna i łatwo się w niej nawiguje? Czy przechodząc od podstrony do podstrony, wiesz, gdzie się znajdujesz i bez problemu możesz dotrzeć do informacji, które Cię interesują? Te czynniki są bardzo istotne dla użytkowników witryny, dlatego również przyjrzyj się im, oceniając stronę internetową.

Treść

Angażująca, dobrze napisana i prawidłowo zorganizowana treść ma bardzo duże znaczenie dla konwersji, wizerunku i wrażeń, jakie użytkownikom gwarantuje witryna. Dokładnie się z nią zapoznaj i oceń, czy w atrakcyjnej formie przekazuje wszystkie informacje, na których Ci zależy. O ile oczywiście witryna jest już zapełniona treścią, bo często tanie strony internetowe są pozbawione tekstów, które należy przygotować lub zamówić we własnym zakresie.

 

powrót ››