Rozwiązania techniczne

rozwiązania techniczne

Tworzenie infrastruktury technicznej jest niekończącym się procesem. Zmiany i nowości w technologiach teleinformatycznych wymagają elastyczności przy jednoczesnym zapewnieniu szybkości, bezpieczeństwa i niezawodności. To właśnie one stały się naszą domeną.

Stworzyliśmy naszą sieć zgodnie z powyższą zasadą. Upewniliśmy się, że jest skalowalna – w każdej chwili możemy rozbudować ją tak, by odpowiadała rosnącym oczekiwaniom naszych klientów.

Infrastruktura

ENITEO udostępnia serwery zlokalizowane w Polsce, na terenie największego krakowskiego Centrum Danych. Są to czteroprocesorowe platformy serwerowe firmy Intel, korzystające z szerokopasmowych łącz do czterech niezależnych operatorów. Łączna przepustowość wynosi 400 Mbps, a w transmisji danych wykorzystywany jest protokół dynamicznego routingu BGP4, co zapewnia optymalną trasę przesyłu danych.

Wraz ze wzrostem utrzymywanych przez nas kont, zwiększana jest przepustowość łącz do sieci Internet.

Wszystkie urządzenia pracują stabilnie i wydajnie, dzięki odpowiedniemu systemowi klimatyzacji, który utrzymuje optymalną temperaturę i wilgotność powietrza. Zabezpieczone są również przed zakłóceniami, a nawet długotrwałymi zanikami napięcia, dzięki awaryjnym zasilaczom.

System operacyjny i oprogramowanie

Serwery firmy ENITEO działają pod kontrolą systemu operacyjnego Linux i posiadają wiele własnych zaimplementowanych rozwiązań. Składniki systemu aktualizowane są kilka razy w miesiącu, dzięki czemu wzrasta stabilność serwerów i ich odporność na wirusy i próby włamań.

Wszystkie konta e-mail chronione są przez komercyjny skaner antywirusowy oraz samouczący się system antyspamowy, których bazy (wirusów i spamerów) uaktualniane są kilka razy w ciągu dnia, co gwarantuje ich ogromną skuteczność.

Bezpieczeństwo

Elementem, na który nasza firma zwraca szczególną uwagę, jest bezpieczeństwo sieci. Każdy sprzęt przechodzi szczegółowe testy, które stwierdzają ich niezawodność. Dyski twarde podłączone są do serwerów przy pomocy specjalnych kontrolerów wyposażonych w pamięć podręczną, a także łączących ze sobą dyski tak, że uszkodzenie jednego dysku z serwera nie ma wpływu na jego pracę. Oprócz tego dane chronione są przez system regularnych kopii bezpieczeństwa. Nad całą siecią czuwa system firewall'i sprzętowych i programowych oraz zespół doświadczonych i wykwalifikowanych administratorów. Zastosowane systemy alarmowe i przeciwpożarowe z monitoringiem prowadzonym przez wyspecjalizowaną agencję ochrony zapewniają bezpieczeństwo danych przechowywanych przez użytkowników naszych usług.