Dlaczego warto odświeżyć wygląd strony i dorobić responsywność

dlaczego warto odświeżyć wygląd strony i dorobić responsywność

Od lat posiadasz stronę WWW, ale jeszcze nigdy nie była aktualizowana? Kiedy na nią patrzysz, zdajesz sobie sprawę, że odbiega od współczesnych standardów i bynajmniej nie wygląda nowocześnie? W takim razie najwyższy czas na jej odświeżenie i dorobienie responsywności. Sprawdź, dlaczego warto to zrobić.

Nowe technologie

Internet zmienia się dosłownie w oka mgnieniu. Przypomnij sobie, jak wyglądały strony WWW 5-10 lat i jak prezentują się dzisiaj, a uświadomisz sobie dynamikę wirtualnej rzeczywistości. To, co wczoraj było na czasie, dzisiaj staje się nieaktualne, dlatego trzeba stale podążać za coraz to nowszymi technologiami, rozwiązaniami, narzędziami.

Dotyczy to oczywiście również stron internetowych, które powinny być na bieżąco dostosowywane do współczesnych norm. Jeżeli Twoja witryna od kilku lat nie była modyfikowana, z pewnością nie spełnia najnowszych standardów, w efekcie czego może być źle odbierana zarówno przez użytkowników, jak i roboty wyszukiwarek internetowych.

Zastosowanie przestarzałych technologii budowania stron internetowych (np. Flash), nieumiejętna optymalizacja pod kątem pozycjonowania lub jej zupełny brak, nieprzemyślana struktura, prymitywna oprawa graficzna, odpychająca kolorystyka, niedostosowanie do urządzeń mobilnych (o czym za chwilę) – to tylko niektóre błędy pojawiające się na dawno nieodświeżanych witrynach WWW. Jeżeli nie chcesz marnować potencjału swojej strony, koniecznie je zlikwiduj i zainwestuj w jej profesjonalną modernizację.

Responsywność

Liczba użytkowników, którzy przeglądają Sieć za pomocą urządzeń mobilnych (smartfony, tablety, notebooki itp.), rośnie z roku na rok i niedługo przewyższy odsetek internautów wykorzystujących w tym celu komputery stacjonarne. Ponieważ poszczególne urządzenia mobilne wyświetlają strony WWW w różnej rozdzielczości, konieczne staje się zbudowanie witryny w taki sposób, aby automatycznie dopasowywała się do danego smartfona, tabletu czy notebooka. Można to osiągnąć dzięki responsywności.

Jeżeli Twoja strona nie jest responsywna, nie wyświetli się poprawnie na urządzeniach mobilnych, co z dużym prawdopodobieństwem zniechęci użytkowników, którzy z nich korzystają. W dzisiejszych czasach nie masz wyjścia – nie chcąc tracić klientów ani odbiorców, musisz zainwestować w responsywność. Ma to znaczenie również z punktu widzenia pozycjonowania, ponieważ witryny pozbawione wersji mobilnej lub zbudowane w sposób niezgodny z zasadami responsywności są karane przez Google i pojawiają się na niższych pozycjach w mobilnych wynikach wyszukiwania.

Nie zastanawiaj się więc dłużej i już dzisiaj zainwestuj w nowoczesną stronę WWW!

 

powrót ››