Jaki program do tworzenia stron www dla początkujących?

jaki program do tworzenia stron www dla początkujących?

Strona internetowa to w przypadku każdej firmy praktycznie konieczność. Chyba wszyscy przecież wiemy, że Internet jest dzisiaj niezwykle potężnym narzędziem, dzięki któremu możemy w dość łatwy sposób pozyskać nowych klientów. Oczywiście musimy przy tym pamiętać o tym, że taka strona internetowa powinna być dopracowana w każdym szczególe. Tak by osoba ją przeglądająca, która jest jednocześnie naszym potencjalnym klientem, mogła swobodnie się po niej poruszać, znajdując wszystkie potrzebne jej informacje.

Samodzielne wykonanie strony www

Obecnie, każdy z nas ma dostęp do narzędzi, dzięki którym możliwe jest stworzenie swojej strony www bez dogłębnej wiedzy na ten temat. Istnieją różne programy, które są z powodzeniem używane nawet przez osoby zupełnie początkujące. Rzecz jasna, musimy przy tym jednak pamiętać, że strona internetowa zbudowana w ten sposób, mimo wielu swoich zalet, może nie wyglądać do końca tak jakbyśmy tego chcieli. Nie będzie to przecież to samo co witryna stworzono przez profesjonalistów, przy pomocy bardziej zaawansowanych narzędzi.

Jakiego programu użyć?

W sieci znaleźć można sporo propozycji dotyczących programów, które pomagają nowicjuszom w zbudowaniu własnej strony www. Pośród nich, warto zwrócić uwagę na co najmniej kilka.

1. Pajączek

Pajączek jest polskim programem do tworzenia stron internetowych, który cieszy się dość dużą popularnością. Jego największą zaletą powinna być intuicyjna obsługa, jednak wielu użytkowników ma nieco odmienne zdanie. Początki korzystania z programu mogą okazać się nieco trudne ze względu na bardzo dużą ilość najróżniejszych przycisków, suwaków oraz innych elementów, które odpowiadają za wykorzystywanie najróżniejszych opcji. Zanim zatem zdecydujesz się na zakup Pajączka, dobrym pomysłem może okazać się skorzystanie z jego wersji testowej. Dzięki temu, będziesz mógł się przekonać, czy takie narzędzie nie sprawi Ci zbyt wielu niepotrzebnych problemów.

2. CoffeCup HTL Editor

Bardzo dobry program dla osób, które chcą po raz pierwszy stworzyć swoją stronę www, a które na co dzień korzystają z Windowsa. Jest on dość funkcjonalny, a do tego posiada sporo przydatnych i nieco bardziej zaawansowanych funkcji. Brzmi zatem całkiem zachęcająco, ale jest coś co może powstrzymać wiele osób przed zakupem tego programu. Chodzi o jego cenę, która jest dość wysoka, jak na polskie warunki. Wypróbowanie wersji testowej może być zatem bardzo racjonalnym krokiem. Pozwoli nam to stwierdzić czy program ten jest faktycznie wart swojej ceny i czy będzie się nam dobrze pracowało przy jego pomocy.

3. Aptana Studio

 Jest to program działający we wszystkich środowiskach. W przeciwieństwie do poprzednich dwóch opcji, jest darmowym narzędziem, które co ciekawe, jest równie chętnie używane przez amatorów, jak i bardziej zaawansowanych użytkowników. Nie można się temu jednak dziwić, gdyż jego funkcjonalność jest dość imponująca. Warto tutaj chociażby wspomnieć o obsłudze standardu HTML5 oraz CSS3.

4. Joomla

Joomla jest narzędziem, którego działanie jest oparte na wykorzystaniu baz danych w standardzie MySQL. Jeśli natomiast chodzi już o platformę, to jest ona napisana w języku PHP. Przy pomocy tego narzędzia możemy stworzyć profesjonalną stronę www, czy też bloga. O tym, iż przy jego pomocy będziemy w stanie uruchomić dobrej jakości witrynę, świadczyć może chociażby to, że pozwala nam wykorzystać kanały informacyjne RRS, stworzyć wspomnianego już bloga czy kalendarze, a także uruchomić pamięć podręczną. Nie jest zatem niczym zaskakującym, że Joomla jest tak popularna wśród użytkowników.

5. WordPress

Platforma WordPress jest znana chyba każdemu, kto kiedykolwiek myślał nad stworzeniem własnej strony www. Wykorzystuje się w niej gotowe szablony, wtyczki oraz widety, przy pomocy których można zbudować zarówno bardzo proste, jak i zaawansowane witryny. Część takich „gotowców” jest co prawda płatna, ale znaczna większość udostępniana jest użytkownikom nieodpłatnie. Co więcej, ogromna liczba tychże elementów jest także całkowicie edytowalna, zatem posiadając odpowiednią wiedzę, będziemy w stanie w dowolny sposób je zmienić.

Strona www własnej roboty czy profesjonalna?

Jeśli mamy czas i ochotę, zbudowanie własnej strony internetowej od podstaw może być świetną zabawą. Niestety, w tym przypadku nie możemy być jednak pewni tego, czy efekt końcowy będzie tak dobry, jak na to liczymy. Oczywiście, bez wątpienia każdy dokłada wszelkich starań, aby stworzyć coś naprawdę wartościowego, ale dobre chęci nie zawsze wystarczają.

Z tego powodu, osoby, którym zależy na tym, aby ich strona internetowa była atrakcyjna dla użytkowników, powinny oprzeć się na profesjonalistach. Zlecając zadanie stworzenia naszego serwisu www mamy pewność, iż będzie on nie tylko właściwie skonstruowany pod kątem wizualnym, ale także technicznym. Dobrze działająca strona firmy to natomiast gwarancja tego, że gdy pojawią się na niej nasi potencjalni klienci, nie opuszczą jej w pośpiechu, zniechęceni jakimikolwiek trudnościami w dotarciu do informacji jakich szukają. Warto zatem zainwestować w sprawnie działający serwis tego typu.

 

powrót ››