Jak sprzedawać szablony stron internetowych?

jak sprzedawać szablony stron internetowych?

Szablony stron internetowych

Coraz więcej osób zaczyna zajmować się projektowaniem stron internetowych. Znajomość języków HTML oraz CSS, ale także php sprawiają, że zarabianie w ten sposób może stać się bardzo dobrym źródłem dochodu. Co ciekawe, nie chodzi tutaj wyłącznie o sprzedaż stron tworzonych na zamówienie konkretnego klienta, ale również o szablony stron internetowych, które można sprzedawać więcej niż jeden raz. Jest to niezwykle kusząca perspektywa, gdyż w tym przypadku, jeden projekt jest w stanie przynieść nam wielokrotne zyski. Tym bardziej, że takie szablony możemy sprzedawać za pośrednictwem serwisów dedykowanych tego typu handlowi. Wydaje się to zatem być doskonałym interesem.

Themeforest – co to za serwis?

Themeforest jest serwisem anglojęzycznym, który stanowi zbiór wyjątkowo dużej ilości najróżniejszych szablonów stron internetowych. Przy pomocy tej strony, użytkownicy mogą zarówno kupować, jak i sprzedawać stworzone przez siebie szablony. Jak można się domyślić, nie jest to jednak serwis świadczący swoje usługi za darmo. Użytkownicy korzystający z Themeforest muszą być przygotowani na uiszczanie prowizji od każdego, zamieszczonego w nim szablonu. Wysokość takiej opłaty jest uzależniona od tego jak długo sprzedajesz szablony oraz ile ich jest. Zwykle prowizja może się wahać pomiędzy 30 a 50 procent, ale im większa nasza sprzedaż, tym mniejsza staje się taka opłata.

Co ciekawe, aby w ogóle zarejestrować się w serwisie, musimy dobrze zapoznać się z jego regulaminem. Tuż po założeniu konta na Themeforest, zostajemy bowiem poproszeni o rozwiązanie dość łatwego testu, który jednak wymaga od nas znajomości zasad, jakimi mają się kierować użytkownicy serwisu. Kiedy pomyślnie przejdziemy tę próbę, możemy zacząć udostępniać zaprojektowane przez nas szablony stron internetowych i oczekiwać na propozycje ich zakupu.

Stwórz jak najlepszy szablon!

Serwisy takie jak Themeforest to idealny rynek zbytu, który umożliwi nam przedstawienie owoców swej pracy szerokiemu gronu odbiorców. Aby jednak stworzone prze nas szablony stron internetowych przykuły uwagę potencjalnych klientów oraz dobrze się sprzedawały, musimy włożyć sporo wysiłku w ich zaprojektowanie. Tak by były atrakcyjne pod względem wizualnym, ale by przy tym również wyróżniały się funkcjonalnością.

Design szablonu jest z pewnością jedną z pierwszych rzeczy, która może przykuć uwagę potencjalnego kupującego. Dlatego też, należy postarać się, aby w jakiś sposób wyróżniał się on spośród setek innych szablonów oferowanych na stronie. Dzięki temu, klient przeglądający tak dużą ilość szablonów, zatrzyma się nieco dłużej na naszej ofercie i będzie skłonny faktycznie rozważyć zakup właśnie tego szablonu.

Oczywiście, niezwykle istotne dla każdego klienta jest także to, by kodowanie takiego szablonu opierało się na zasadach zbieżnych ze standardowym kodem stosowanym w Wordpress. W związku z tym, już na etapie planowania pracy nad naszym projektem, powinniśmy wziąć to pod uwagę. Choć dla większości osób zajmujących się tworzenie szablonów stron internetowych jest to raczej oczywiste.

Nie ma chyba żadnych wątpliwości co do tego, że strona, którą oferujemy klientom powinna być w pełni funkcjonalna. Oprócz tego jednak, musimy zadbać swego rodzaju elastyczność takiego szablonu, zwłaszcza, gdy chodzi o dokonywanie jakichkolwiek zmian. W wielu przypadkach, klienci oczekują bowiem, że będą w stanie nieco dopasować szablon do swoich indywidualnych potrzeb. Dlatego powinniśmy wziąć to pod uwagę, a jeśli chcemy, możemy również zawrzeć w swojej ofercie możliwość wprowadzenia takich zmian za niewielką dopłatą do wybranego szablonu.

Szablon – czy to dobre rozwiązanie?

Osoby zajmujące się tworzeniem stron internetowych, często traktują sprzedaż szablonów jako źródło dodatkowego zarobku. Nie da się jednak ukryć tego, iż strona z szablonu, nigdy nie zastąpi tej tworzonej na indywidualne zamówienie klienta. Dlatego też, większość firm, którym zależy na odpowiedniej promocji oraz stworzeniu profesjonalnego wizerunku w branży, decyduje się na korzystanie z usług profesjonalistów projektujących strony na zamówienie.

Decydując się na takie rozwiązanie zyskują oni bowiem stronę w pełni dopasowaną do swoich oczekiwań i potrzeb. Co więcej, na każdym etapie jej tworzenia mogą wprowadzać niezbędne zmiany i decydować tym samym o ostatecznym kształcie swojej strony internetowej. A jest to niezwykle istotne, gdyż staje się ona automatycznie wizytówką firmy w sieci, która może zdecydować o tym czy potencjalny klient zechce skorzystać z naszych usług.

 

powrót ››